Tarihi Yapılarda Enerji Verimliliği Çalıştayı

16-17 Kasım 2019, 09:00-17:00

Cezayir, Galatasaray- İstanbul

 

Bir iklim kriziyle karşı karşıyayız. Bu durum bizim kentlerimizi, ekonomimizi, hayatlarımızı değiştirecek. Bu krizle başa çıkmak için kendimizi ve tarihi yapılarımızı en iyi şekilde nasıl hazırlayabiliriz? Tarihi yapılar sürdürülebilir bir geleceğin nasıl bir parçası olabilir?

Bu iki günlük eğitim, Kültürel Mirası Koruma Derneği ve Edinburgh World Heritage’ın ortak olarak yürüttüğü KORU Projesi’nin Tamirevi uygulaması dahil olmak üzere Türkiye'de yapılan en güncel çalışmalarla İskoçya'da mimari korumada enerji verimliliği alanındaki uzmanları bir araya getirecek. Tarihi yapılar için pratik enerji verimliliği önlemlerini inceleyip değerlendireceğiz, mevcut teknolojiler ve fon kaynaklarını konuşacağız ve birlikte enerji verimliliği üzerine bir manifesto yazacağız. Bu eğitim, küresel iklim hareketine katılmak ve Türkiye'deki sürdürülebilirlik gündemini şekillendirmek için bir fırsat olacaktır.

Bu eğitim, mimari koruma, enerji verimliliği, çevre ve iklim alanlarında çalışan profesyonellere ve yüksek lisans/doktora öğrencilerine açıktır.

Başvuru için, bu bağlantıdaki formun doldurulması zorunludur. Kontenjan 20 kişidir.

Son başvuru tarihi: 11 Kasım 2019.

 

Başvuru formuna gitmek için lütfen tıklayınız.